„Nemohu s ním žít,“ řekla.

Pokrčil jsem rameny. To se stává.

„Jenže nemohu žít ani bez něj,“ dodala.

A bylo jasno – střet dvou protichůdných sil v jednom těle.

Zažíváte podobné stavy, kdy „víte“, že něco není správná cesta, a přesto tou cestou jdete?

Máte vztah, ve kterém máte už otlučenou hlavu, jak se snažíte prorazit zeď, a nejde to?

Už si uvědomujete, že partnera patrně nezměníte, „starého psa novým kouskům nenaučíte“, ale pořád Vás to svádí zůstávat, dát ještě jednu šanci, i když tušíte, že budete zase zpytovat čas, který unikl?

Jak je to možné? Co je to v nás za dva opačné hlasy, kdy jeden říká „Nemůžeš být s ním“ a druhý „Nemůžeš být bez něj“?

Proč toho nelitovat

Popíšu Vám důvody, proč se to děje.

Předně ale budu potřebovat, abyste změnili náboj svého myšlení. Abyste přestali sami sebe sžírat a trestat za to, že se soustředíte na vztah, který nefunguje; abyste si přestali toxikovat svou mysl sebeodsudky, že jste zoufalci, naivkové, že si nic lepšího nezasloužíte, a podobně; zkrátka abyste připustili, že možná existují cesty, kterými jít nechceme, a přitom jimi jít potřebujeme.

Toto je moje podmínka, abyste mohli číst dál. I takové zkušenosti totiž mají smysl. A možná něco v našem těle chce, abychom tuto zkušenost nabrali. Zkušenost, která nás možná z krátkodobého pohledu trápí, ale z dlouhodobého hlediska nám může být velmi užitečná.

Na téma vztahů jsem napsal už šest bestsellerů. Pro ty z vás, kteří se svěřujete s konkrétními problémy a chcete pomoci nebo podpořit, jsem zřídil diskrétní zónu, ve které můžete buď sdílet své zkušenosti v soukromé skupině (FC Klub), nebo se tázat prostřednictvím speciální platformy přímo mě (FC Premium). Třikrát týdně pro členy diskrétní zóny, kterých jsou dnes již desetitisíce, píšu speciální článek na Vaše přání. Jako tento dnes.

Chci, abyste neztráceli naději, že každý vztah má v našem životě své přesné místo. A také abyste si uvědomili, že život je jako kniha. Postavy, které potkáme v první kapitole, mohou mít význam pro celý příběh, i když v něm nezůstávají do konce. A stejně tak, jen proto, že se momentálně trápíme nějakou smutnou kapitolou, neznamená to, že příští nebude lepší. Jen je dobré poselství dané postavy a kapitoly správně pochopit.

Ukážu Vám pět příkladů takzvaných karmických vztahů, které mi nejčastěji popisujete. Karmické jsou takové vztahy, které mění náš osud – způsob našeho myšlení –, a to prostřednictvím těžkých zkušeností. Rozvoj člověka je založen na ponaučování. A ponaučení není možné bez zakopávání.

Ukážeme si tedy pět typických vztahových situací, které nás ničí, pro které bychom rádi ze vztahu odešli, ale buď to nakonec nedokážeme, nebo dokážeme, avšak partner nám posléze chybí.

Pojďme případ za případem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde