V diskrétní zóně mi píšou nebo při osobních setkáních za mnou přicházejí lidé, kteří uvízli v pasti. Milují někoho, kdo jim lásku neopětuje, či kdo jim přímo ubližuje. A nemohou odejít, protože…

Kdybyste se zeptali PROČ, neuslyšíte racionální důvod. Důvod, který byste pochopili rozumem, není.

Ti lidé obvykle opakují, že vědí, že se druhý nezmění, vědí, že jim kromě bolesti už asi nepřinese nikdy nic. A přesto zůstávají, protože…

ho milují,

jsou na něm závislí,

bojí se rozchodu,

bojí se samoty.

Už vztah je bolí, pekelně bolí. Nechtějí zažít ještě větší bolest, které se bojí v případě pozdních výčitek, lítosti, sebeobviňování.

Navíc… co když – bojí se – je chyba opravdu v nás samotných?

Co když toho pro druhého opravdu neděláme dost?

Co když si opravdu lásku nezasloužíme?

Co když pak zůstaneme sami?

Ano, až tak iracionálně, v rozporu s každým zdravým rozumem, uvažují lidé, kteří mají srdce na dlani, snaží se budovat vztahu, odevzdat se druhému.

A takoví mě kontaktují s otázkou PROČ: Proč v tomhle zůstávám? Proč se neseberu a neodejdu? Proč si věřím tím méně, čím víc bolesti ve vztahu zažívám?

A pak přidávají otázku JAK: Jak se z této pasti vymanit?

Na téma vztahů jsem napsal už šest knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, v anglickém překladu 250 Laws of Love, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. V diskrétní zóně (FC Premium) mi kladete konkrétní otázky z Vašich životů a já pro Vás třikrát týdně píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Pojďme si tedy zodpovědět tyto otázky krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde