A pak uvěříš, že chyba je jen v Tobě… aneb 5 nábojů sociopata

Do vztahů člověk vstupuje proto, aby byl silnější než sám.

Jsou však vztahy, ve kterých člověk slábne, a to ne vlastní vinou.

A jsou to vztahy, ve kterých současně neslábne ten druhý.

Jsou to vztahy, ve kterých sílí jen jeden. Ten, kterého těší ovládat druhého.

V FC Klubu, pro který pravidelně píšu speciální články na konkrétní přání jeho členů, jsme si už obsáhle popsali manipulátora, narcise, sobce i agresora.

Ale sociopat je specifický případ.

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už pět knih. Ta základní, 250 zákonů lásky, se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ačkoli já u autorství nezůstávám. Rád s lidmi mluvím, když mají potřebu se mi svěřit. Na facebookové stránce, která má více než 300 000 fanoušků, a hlavně v FC Klubu, který má 15 000 členů, Vám pomáhám řešit konkrétní problémy a třikrát týdně Vám přinést i speciální článek.

Dnes o člověku, který je tak proměnlivý, že dlouho nechápeme, jak se jeho vystupování, zpočátku tak okouzlující, mohlo natolik zkazit. A když slyšíme jeho vysvětlení: „Za to přece můžeš Ty“, máme sklon tomu uvěřit: Jestliže nás někdo na začátku velebil, jak jsme úžasní, a miloval (jak říkal), pak se zdá logické, že jakmile jsme úžasní přestali být (jakmile jsme něco pokazili, jak naznačuje), přestal nás i milovat.

Je to tedy naše vina.

Anebo ne?

Jak to vlastně funguje v hlavě sociopata? Čeho vlastně chce dosáhnout, když s naším slábnutím slábne i vztah, jehož je součástí? A dojde mu někdy, čeho se dopouští, aby se srážením přestal?

Ukážu to na tomto konkrétním případě:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart