Teprve když zůstaneš sám, v plískanici a bez lásky, která byla po celou dobu tak samozřejmá, oceníš ji. A začneš ji chtít zpátky. Protože to, co bylo samozřejmé, se najednou stane vzácným.

Zažili jste někdy zlomeného muže? Já ano. Spoustu takových.

Nejčastěji to byli ti, kteří šli do vztahu se srdcem na dlani. Když totiž miluješ „až moc“, tak to potom může bolet „až moc“.

Někdo by řekl, že neudělal žádnou chybu. Vlastně chtěl pouze pomoci ženě, která byla sama zlomená po těžkém rozchodu. Tolik trpěla absencí lásky a on se rozhodl jí tu lásku dát. Dát jí všechno, co ztratila rozchodem.

Jako kdyby roztáhl obrovský plášť a skryl ji pod ním. Ochránil ji před plískanicí. Vzal ji téměř z ulice, na kterou byla vyhozena a neměla kam jít. Postaral se o ni. Zařídil, aby znovu rozkvetla, cítila se plnohodnotná a šťastná. Jenže jedno nedomyslel.

Když ve svých knihách varuji: Nezačínejte si vztah s nikým, kdo nemá uzavřenou minulost, nepíšu to z rozmaru. Vím, jak krutý osud mají takzvaní převozníci. Lidé s velkým srdcem, kteří převezou nešťastného člověka z břehu Neštěstí na protější břeh Štěstí. Problém je, že převozníci z loďky nevystupují. Jejich údělem je strpět pohled na člověka, který je znovu šťastný, vyskakuje na břeh a – vrací se do předchozího vztahu, nebo míří do úplně jiného.

Převozník je jako lékař lidské duše. Lékaře navštěvujeme obvykle jen tehdy, když je nám ouvej. Jakmile nám ale pomohou, řekneme ji sbohem, už je nepotřebujeme vidět.

Stalo se Vám něco podobného? Nebo se s tímto osudem smiřujete právě teď? Převoznictví je častý problém, který řeším v FC Klubu, v prostředí, kde se mi lidé svěřují se svými bolestmi a já se snažím pomoci, co je v mých silách.

Ačkoli mé odpovědi na konkrétní případy jsou diskrétní, je mi jasné, že to, co prožívá jeden člověk, může prožívat obrovská spousta lidí. Proto postup, který vedu s konkrétními jednotlivci, třikrát týdně přibližuji formou anonymizovaných klubových článků, kterých je už čtyři tisíce!

Pokud se Vás tento problém týká, pak Vám mohou i následující řádky. Zveřejňuji totiž to, co lidem nejvíce pomohlo. Záleží na Vás, jestli chcete tyto zkušenosti využít.

Pokud ano, povím Vám tento konkrétní příběh i jeho řešení:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde